The Yuna pendant is available in a black finish and has an IP44 rating, making it suitable for use in a bathroom.
This pendant comes with 1.5m of adjustable flex, so it can be height adjusted to suit its environment.
| Category | Description |
|---|
| Power supply | 240 V |
|---|
| Finish | Matt Black |
|---|
| Lamp Type | ES E27 lamp (purchased separately) |
|---|
| Cable Length | 1.5m Adjustable |
|---|
| IP Rating | IP44 |
|---|
| Shade Width | 290 mm |
|---|
| Shade Height | 205 mm |
|---|
Warranty
This product has a 2 year warranty.