The Ohio pendant has an adjustable 1.5m drop and combines a black trim and flex with a clear glass shade.
| Category | Description |
|---|
| Power supply | 240 V |
|---|
| Finish | Clear Glass |
|---|
| Lamp Type | ES E27 lamp (purchased separately) |
|---|
| Cable Length | 1.5m Adjustable |
|---|
| IP Rating | IP44 |
|---|
| Shade Width | 250 mm |
|---|
| Shade Height | 210 mm |
|---|
Warranty
This product has a 2 year warranty.